Grupa Kapitałowa
Siarkopol Tarnobrzeg
menu

Potafoska magnezowa – PK(CaMgS) 13-13-(13-4-22)

Właściwości:

POTAFOSKA MAGNEZOWANA zawiera 13% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 10,5% fosforu (P2O5)rozpuszczalnego w wodzie, 13% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, 13% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie, 4% magnezu (MgO)całkowitego, 22% siarki (SO3) całkowitej.

Przeznaczenie:

POTAFOSKA MAGNEZOWANA granulowana jest wieloskładnikowym nawozem mineralnym, zawierającym składniki pokarmowe w formie łatwo przyswajalnej przez rośliny. Nawóz nadaje się na wszystkie gleby, niezależnie od ich składu mechanicznego. Nawóz zawiera siarkę niezbędną do budowy białek. Nawóz zalecany jest do nawożenia gleb ubogich w przyswajalny magnez i na użytki zielone. Nawóz przedsiewny przeznaczony do stosowania pod zboża jare, rośliny okopowe i na użytki zielone.

Zasady stosowania:

POTAFOSKA MAGNEZOWANA to typowy nawóz przedsiewny, wskazane jest zmieszanie go z glebą do głębokości 15cm. W przypadku stosowania go na użytkach zielonych, nawóz należy wysiać wczesną wiosną według dawki fosforu przeznaczonej na cały okres wegetacyjny z uwzględnieniem zawartości fosforu w glebie.
Po zastosowaniu POTAFOSKI MAGNEZOWANEJ granulowanej zalecane jest pogłówne dokarmianie roślin azotem.